Monday, July 15, 2024   Login
עדכוני חירום ממטה משרד החינוך
 
שיגרה
 
 חדשות משרד החינוך
 לוח הודעות

מגמת תיאטרון צומחת ופורחת
 
במהלך ההפסקה הפעילה בט"ו בשבט יצאו תלמידי מגמת תיאטרון למסדרונות לשמוח ולשמח. התלמידים הציגו בדמויות של חקלאים ועובדי אדמה, את הרעיון שהאדם הוא כעץ השדה, גם לאדם יש שורשים, יש לו תקופות של פריחה ושיגשוג, הוא פורה, מניב פרי, וגדל, צומח ופורח.
התלמידים יצרו מיצג במרכז הרחבה, ולצלילי השיר : "כי האדם, עץ השדה" של שלום חנוך,  נעו במעגל החיים והצמיחה. המוסיקה התחלפה למוסיקה עליזה וסוחפת, המעגל התפרק ותלמידי המגמה סחפו את כל תלמידי בית הספר ל"מסיבת טבע" שמחה וצוהלת. מטרת המופע היתה כפולה, גיבוש פנימי של המגמה וחשיפת המגמה בפני ציבור התלמידים, שתי המטרות הושגו במלואן. 
חג שמח
מאת: גלית דן

 

טיפים לחג החנוכה מנאמני בריאות
 
8 ימי חג החנוכה בפתח ויחד איתם שלל של מנהגים ,החל מהדלקת נרות משפחתית וכלה באכילת סופגניות ולביבות.
התפריט החגיגי של החג מהווה ללא ספק אתגר גדול עבור רובנו בשמירה על המשקל. מזון החג המסורתי ,הסופגניות והלביבות ,מכילים שילוב עוצמתי ועשיר במיוחד של שומן שמקורו בטיגון ושל סוכרים ,בעיקר סוכר פשוט.

כיצד נוכל לשלב בחג את השמחה והאור יחד עם הבריאות ושמירה על המשקל?...

מאת: נאמני הבריאות ויעל ימין

 

מגמת כימיה י"א מציינת את יום המול
 

Mole הוא לא רק חפרפרת. אצל הכימאים, מול הוא מספר שמייצג מידה לכמויות מזעריות מאוד. המול הוא קבוצה של אטומים או מולקולות בכמות של 6.02X1023. במילים אחרות  מול הוא קבוצה של 602,000,000,000,000,000,000,000 חלקיקים...

מאת: תמי ברק

 

סדנת קומדיה דל ארטה
 
במסגרת מגמת תיאטרון תלמידי המגמה נחשפים לטכניקות מגוונות של משחק.
הפעם הזמנו מנחים מבחוץ, אופיר דואן ואסף בן שמעון מומחים לקומדיה דל ארטה.
הקומדיה דל ארטה היא סגנון משחק שהתפתח במאה ה-15 ובו קבוצות שחקנים נודדים היו עוברים מכפר לכפר, מקימים במה זמנית ומציגים בכיכר הכפר סצנות משעשעות.
לשחקנים היו דמויות קבועות שהיו מאופיינות בעזרת מסיכה טיפוסית לדמות, הסיפורים היו קבועים אך בכל פעם היו השחקנים מאלתרים בהתאם לכפר, לקריאות הקהל, ולבדיחות פיזיות שהיו עולות בדעתם.
האיפיון של הדמויות מהקומדיה דל ארטה היה של טיפוסים קבועים, המסיכה, הקול והמשחק הפיזי יצרו דמויות מוקצנות, משעשעות ובעלות תכונות אופי קיצוניות ומוחצנות...
מאת: גלית דן

 

אלמוג בוקר הרצה בפני תלמידי תקשורת במקיף ה' באשקלון
 
כתב חדשות 10 בדרום, אלמוג בוקר, הרצה ביום שישי שעבר (14.11.14), בפני תלמידי מגמת תקשורת בבית הספר מקיף ה' - דרכא באשקלון, והוריהם. הוא סיפר, בין היתר, על תחילת דרכו כתלמיד במגמת תקשורת בתיכון בבאר שבע, על עבודתו היום-יומית כעיתונאי וכן על הסיקור סביב השעון של מלחמת "צוק איתן" בקיץ האחרון. "אתם שואלים את עצמכם כמה זמן השקט יימשך?", אמר לתלמידים, "אין לזה תשובה חד-משמעית. זה יכול להיות שנה, שנתיים - אבל זה לא יהיה לנצח, לצערי. גם אני תושב האזור". הוא גם סיפר על השינוי שחל בסיקור העיתונאי, עם השימוש ברשתות חברתיות: "הווטסאפ יצר מלחמה בשידור חי. קבלת חומרים און-ליין מאנשים בשטח. לתפוס את הרגע זה יותר חשוב מהכל, בין אתה צלם מקצועי או חובבן". אחד התלמידים אמר בסיום ההרצאה: ״עבודת העיתונאים מעניינת וחשובה ועכשיו יותר מתמיד אני רוצה להיות עיתונאי״. 
מאת: יסמין גיל

 

מדענים בשטח
 

במסגרת הלימודים של המגמה לביולוגיה, יצאו תלמידי יא'' לסיור בחוף הים  של אשקלון.

מטרת הסיור, הייתה ללמד את התלמידים למלא דו"ח סיור שטח, למדוד ולאסוף נתונים, לזהות ולהגדיר, אורגניזמים   (יצורים) חיים,  ולהבין את הקשרים בין הגורמים האביוטיים   (דוממים), לגורמים הביוטיים   (חיים).

כמו כן, תלמידי המגמה לביולוגיה, מתנסים מידי שבוע, במעבדות חקר, בהן הם חוקרים תופעות ביולוגיות, ועונים על שאלות חקר, על ידי ניסויי מעבדה מהנים!

מאת: ונסה וינמן

 

נאמני בריאות ביום ההליכה הבינלאומי
צילום: יעל יאמין

פותחים את השנה בפעילות הסברה
 
כמידי שנה, יוצאת קבוצת תלמידים ממקיף ה' לפעילות הסברה בליווי רכזת זה"ב למס' מוקדים בעיר.הפעם היו אלה נציגי חטיבת הביניים מכיתות ז'-ט' שעשו עבודה נפלאה להעלאת המודעות לבטיחות בדרכים.התלמידים התחלקו לשתי קבוצות ומוקמו בשני אזורים ראשיים בעיר:מוקד ראשון היה מול היכל הספורט על הכביש הראשי, שם התלוו לשוטרי התנועה שעצרו עבורם את הרכבים ואפשרו לתל' להסביר לנהגים ולנוסעים על חשיבות חגירת חגורת הבטיחות, מתן זכות קדימה במעברי חצייה ולפני בתי הספר וחילקו לנהגים עלוני הסברה וריחן לתלייה ברכב...
מאת: דפנה מליחי

 

 

עת לאהוב
 
לקראת יום הזכרון ה19 לרצח ראש ממשלת ישראל יצחק רבין,קהילת מקיף ה דרכא- הורים,מורים ותלמידים,התכנסה לדון יחדיו במושג אהבת האדם.
מעגלי השיח הונחו על ידי קבוצת ׳כיוון אחר׳,תלמידים משכבה י׳. את הערב הנחתה מנהלת בית הספר הגברת דליה רחמים.
השיח הבין דורי היה פורה,משמעותי ומעמיק והביא לתובנות רבות בקרב המשתתפים.
מי יתן ונהיה חברה סובלנית,מקבלת ואוהבת.
מאת: צליל אבני

 

חודש הרחמים והסליחות במקיף ה'
במסגרת הפעילות החברתית- ערכית בבית הספר יתקיימו מספר פעילויות מגוונות ברוח התקופה.

חטיבת הביניים נהנתה ממופע 'געגועי' של קובי אוז, מופע מרגש ומצחיק המחבר את התלמידים לשירה ופיוט מבית אבא.

מאת: צליל אבני

 

מגמת תיאטרון תשע"ה
צילום: גלית דן

 

 חדשות האתר

שם המשתמש זו תעודת הזהות שלכם
בלי אפס בהתחלה

 התחבר למערכת


Forgot Password ?

 קישורים