יום שני 20 מאי 2024   כניסה למערכת
עדכוני חירום ממטה משרד החינוך
 
שיגרה
 
 חדשות משרד החינוך
 הודעות משוב
דבר מנהלת בית הספר
 משפחת מקיף ה' "דרכא", מורים, תומכי חינוך, הורים, ותלמידים,
 
שנת החיים החמישית של בית הספר ניצבת לה בשער, מתבוננת בסביבה המשתנה ומשתאה. חיוך עולה על פניה במפגש עם אולם הספורט החדש ועם מבנה ג', מבנה הכיתות החדש, אשר עומדים על תילם במלוא הדרם ממתינים בקוצר רוח לתלמידים, למורים ולאורחים. זו השנה החמישית אשר קולטת באהבה אל חיקה את תלמידי שכבה ז' החדשים המצטרפים בברכה אל בית הספר, זו השנה החמישית אשר מכתירה את שכבת החלוץ בבית הספר כתלמידי שכבה יא' שמצרפים בימים אלה אל תעודת הזהות את הצו הראשון.  כן.. כן... השנה החמישית בבית הספר הצומח יוצאת לדרך, כשבאוויר עדיין מרחפת זכות ראשונים.
 
בשנת הלימודים תשע"ה הבאה עלינו לטובה תימשך הצמיחה: בבית הספר ילמדו כ- 1010 תלמידים ב-32 כיתות,  על מלאכת החינוך וההוראה ועל תפעול בית הספר ישקדו כ-85 מורים ו כ- 20 תומכי חינוך.
 
החטיבה העליונה ממשיכה להרחיב את מעגליה, השנה תיפתחנה בבית הספר מגמות חדשות: ספרות, מדעי החברה ורובוטיקה בנוסף למגוון של מגמות קיימות: מדעי המחשב, ביולוגיה, כימיה, פיסיקה, גיאוגרפיה, ערבית, תקשורת, תיאטרון, אומנויות העיצוב ופילוסופיה יהודית. אנו מבקשים לפתוח בפני התלמיד אפשרויות בחירה רבות, אשר תהווינה מענה לכישורים של כל תלמיד ותלמידה. נמשיך לשאוף שההוראה והלמידה תתנהלנה במשכן בטוח, המאפשר אווירה של מוגנות, מסוגלות ושייכות כשהערכים המובילים הם אהבת האדם ושמירה על כבודו.
 
חופשת הקיץ הייתה חופשה אחרת, ימים של מתיחות, חשש ואי ודאות במבצע "צוק איתן" שיבשו את החופשה, שכל כך ייחלנו לה. בימות הלחימה התגלתה בחברה הישראלית ערבות הדדית, ראינו את האנשים הטובים באמצע הדרך עושים כל אשר לאל ידם למען חיילי צה"ל ולמען התושבים בעורף. התרגשתי לשמוע על תלמידי בית הספר, אשר התנדבו במסגרות השונות, הם היו לנו לגאווה. בית ספרנו פעל בכל ימות הלחימה ואירח תלמידים בממ"דים, כמו כן חברי הנהגת ההורים נעתרו לשתף פעולה במחווה למען חיילי צה"ל ורכשו 101 פנסי ראש שנשלחו אל החזית. אנו רואים בפעולות אלה מעט מן האור שיש בכוחו לסלק את החשיכה.
 
בהזדמנות זו נצדיע בראש מורם לחיילי צה"ל אשר נלחמו בעזה על מנת להביא לשקט במדינת ישראל ובאזור הדרום בפרט. אני רואה חובה לומר מילות תנחומים למשפחות השכולות שיקיריהם חרפו את נפשם במערכה המורכבת הזו, וכן נאחל החלמה מהירה לפצועים ונתפלל שמדרום תיפתח הטובה.
 
כמנהלת בית הספר אני מבקשת לאחל לכל באי בית הספר שנה טובה, שנה שבה נתברך בהצלחות ובשמחות, שנה שבה נמשיך להיות ערבים זה לזה בעתות שגרה לפחות כבעת חירום, שנה שבה יהפכו החניתות למזמרות והחרבות לאתים ויבוא שלום לעולם, שנה שבה יתמלאו כל משאלות ליבנו לטובה. 
 
 
"שיהיה לנו אור עם ענן וציפור,
ופת לאכול ואומץ למחול ויד נדיבה ומעט אהבה.
שתעמוד לנו זכות לטעות ולתהות,
והזכות לנסות אם יותר אם פחות,
שרוח חדש ישוב בדרכים,
ששחור שדה  הקרב ילבין בפרחים.
שאיש לאיש אדם יהיה,
ואיש איש באמונתו יחיה".
(תפילה י' שחר)
 

דליה רחמים, מנהלת בית הספר

 

 חדשות האתר
 התחבר למערכת


שכחת סיסמה?

 קישורים